hu
: Főoldal : : Fórumok : : Feliratkozás a levlistára :
2024. április 25. csütörtök 
Márk

:: Egy kép ::

:: Címlista belépés ::
email:
pass: 

:: Szavazás ::
Milyen hatással van rád a benzináresés?

Imádkozom, hogy tavaszig kitartson (61)

Már a kád is csurig benzinnel (10)

Eladtam az összes MOL részvényemet (2)

Hosszabb nyári túrákat szervezek (4)

Ez hülyeség, most is 5ezerért tankoltam, mint máskor (33)

Ez egy ilyen év, folyton esik (3)

Ideje kivenni a fojtást! (17)


:: Ajánlott böngésző ::

- Fórumok -
police - új hozzászólás

Összesen: 36 oldal

Zapkorte
válasz erre | email2006-04-02 08:15:18
lelkecském, én azt értem, hogy hülyeség lenne, de nem ez lenne az egyetlen hülyeség abban a rendeletben. Lelkecském! Keresd már ki, hogy hol írja a rendelet, mert szerintem ilyesmi nincs benne. Lelkecském! Nem érdekel sem a kf igazolás, sem az, hogy te milyen különleges eljárást nyaliztál ki magadnak a szájbalökött soroksári ocsmányirodában! Kedveském, ha az ocsmányiroda nem úgy ugrál, ahogy a delikvens fütyül, akkor hivatkozni csak a rendelet betüjére lehet, arra nem, hogy "a fulkopy is megmonda a szocimotoros fórumon", mert azt még az ocsmányirodákban is tudják, hogy a fullkopy igazán retardált idióta, aki össze-vissza beszél, és sosem látja be, ha valamiben téved.

Én már kerestem, de nem találtam ilyet. Mivel a negatív bizonyítás filozófiai nonszensz, ezért feltételeznem kell, hogy ilyesmi nem is létezik, lelkecském, csak megint hülyeségeket hordasz össze, pici szívem, mint ahogy azt tőled megszokhattuk, angyalbögyörő.
sorszám: 913 (49017)
(előzmény: Fullkopy, 2006-04-01 21:45:26)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-04-01 21:45:26
Te az előző hozzászólásom alapját sem találtad meg ugyanabban a rendeletben, amiből lejjebb idéztél :-P

Lelkecském, ha te veszel egy gagyi motorkerékpártot osztán, nemám azzal az ótvaros blokkal akarod majd levizsgáztatni, ami benne volt, hanem, a sufnyidból kihalászod a típusazonos , adásvételivel is rendelkező felújítottat, és azzal kívánkozol műszakira haladni, akkor , talán szerinted is hülyeség lenne tejelni a régi motorszámot tartalmazó új törzskönyvért.
Kedveském , ez esetben nyugodtan kérd terveidre való hivatkozással a törzskönyv kiállításának elhalasztását. Majd a KF jól igazolja a vizsgán a te kedvedért, hogy a blokk típusazonos, ad még adatlapot is a te plusz ezer forintodért, és minden hót tuti lesz, higgy a bácsinak.. az új forgalmi és törzskönyv máris a vizsgakori állapotokat fogja tükröznyi.

Ha nem hiszel nekem, keresd meg te, hogy ezt vajon honnan a csudábul szedtem. :-))
sorszám: 912 (48999)
(előzmény: Zapkorte, 2006-04-01 20:45:40)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-04-01 20:45:40
Azért, mert nem is kapsz forgalmit, amibe beleírhatna.
De ha már kötekedsz: a törzskönyv kiállításának halaszthatóságáról hol is ír a rendelet? Mert én már a múltkor is kerestem, amikor ezt mondtad, de már akkor sem találtam. :-p
sorszám: 911 (48995)
(előzmény: Fullkopy, 2006-04-01 20:39:39)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-04-01 20:39:39
Miért nem írhat a vizsgáztató állomás a forgalmiba ?

35/2000. (XI. 30.) BM rendelet
78. §
(5) A közlekedési hatóság a jármû mûszaki érvényességének határidejét a forgalmi engedélybe a Hivatal egyidejû értesítése mellett bejegyezheti. A jármû azonosító adatain kívüli egyéb mûszaki adat változását, valamint a mûszaki vizsga záradékot a közlekedési hatóság bejegyzi a forgalmi engedélybe, és a mûszaki adatlap kiadásával errõl nyilvántartásba vétel céljából az ügyfél útján értesíti a közlekedési igazgatási hatóságot.


sorszám: 910 (48994)
(előzmény: Zapkorte, 2006-04-01 18:22:25)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-04-01 20:10:59
A műszaki nélkül vett motor törzskönyvének kiállíttatását akkor célszerű elkerülni, ha a műszaki vizsgán már ettől eltérő adatok várhatóak. Például, ha változik a szín, vagy a motorblokk száma. Ilyenkor lehet élni a lehetőséggel,az ügyfél kéri az okmány kiállításának elhalasztását.
sorszám: 909 (48993)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-04-01 19:43:28
bizony, mindkettőtök esetében le voltak maradva az illetékesek: az ocsmányirodás nem tudta, hogy már nem szabad forgalmit kiállítania, és a háziorvos is hibázott, mert már régen nem szabad pecsételnie. Nekem már tavalyelőtt sem pecsételtek! Ad egy papírt, és azzal ki kell váltani a kártya-jogsit az ocsmányirodában 5e-ért. Tehát a jogsid formailag érvénytelen! Mondjuk azt megsaccolni sem merem, hogy mi történne közúti ellenőrzésnél, mert ugyebár az sem biztos, hogy a rendőr tisztában van azzal, hogy már nem pecsételhet a doki, és ha nincs, akkor nyilván szalutál és jó utat kíván, hiszen lejárat szerint az okmány rendben van.
Sajnos általános tapasztalatom, hogy a hivatalnokok és tisztségviselők sokszor nem naprakészek, és nem követik a jogszabályok módosulását. Rosszabb esetben össze-vissza kavarnak mindent, példának okáért az én ocsmányirodámban meg akarták tagadni az átírási eljárást mondván hogy azt műszaki nélkül nem lehet, ez által megfosztva engem a jogkövető magatartás lehetőségétől. És minél kevésbé hétköznapos az ügyed, annál valószínűbb hogy eltévedsz a bürokrácia útvesztőjébe. A legextrémebb példa Szirlmai Gábor, a neves kortárs afrikautazó esete volt, aki valamikor a hetvenes években vásárolt egy DKW motorkerékpárt, amit persze nem iratott át, és aminek a kísérő iratai 1986-ban egy lakástűz alkalmával teljesen megsemmisültek. Odáig még ment is a dolog, hogy kikérte a BM nyilvántartásból az adatokat, de utána ledönthetetlen falakba ütközött, olyanokat mondogattak neki, hogy keresse föl az előző tulajt, és írjon vele új szerződést (jó vicc, 123 éves lenne az illető :-)), meg küldözgették ponciustól pilátusig, minden csinovnyik teljesen tanácstalan volt, hogy mit kellene tenni, de mindegyik teljesen biztos volt benne, hogy nem az ő hatásköre, két hónapos ámokfutás lett a dologból, amíg végül Szirlmai megelégelte a dolgot, és egy hamisított egy adásvételivel rövidre zárta a bürokratikus zagyvalékot.
sorszám: 908 (48990)
(előzmény: z25z, 2006-04-01 18:41:10)

 
 
Matifu
válasz erre | email2006-04-01 19:00:22
Azért érdekes a magyar Kresz. Pl az előzni tilos jobb helyeken nem vonatkozik a lassú járművekre, mg-i gépekre stb. Erre egy kiegészítő tábla hívja fel a figyelemet Németoban: Anlieger frei. Csak azért jegyzem meg, mert nálunk előszeretettel használják az ilyen helyzeteket bírságolásra.
sorszám: 907 (48988)
(előzmény: shamen, 2006-03-31 23:32:49)

 
 
z25z
válasz erre | email2006-04-01 18:41:10
nem a haziorvos irja be? miota? nekem ez ujdonsagkent hat. en a haziorvosnal voltam a rendeloben szepen ki van biggyesztve a tarifa is, megvolt a vizsgalat, pecset bele a jogsiba es viszontlatas....akkor ervenytelen a jogsim? :-)
sorszám: 906 (48987)

 
 
rebel56
válasz erre | email2006-04-01 18:41:05
Én tavaly nyáron írattam a nevemre a motorom. A műszakiból még 1-2 nap volt hátra, mikor először bementem az okmányirodába, nem tudták elvállalni, következő hétre kaptam időpontot. Addigra már lejárt a műszaki, de kiadták a nevemre a törzskönyvet és a forgalmi engedélyt is, a forgalmiba kézzel bejegyezték, hogy csak műszaki vizsgával együtt érvényes. A matricát és a pecsétet a vizsgahelyen rátették, nem kellett visszamennem az okmányirodába.
sorszám: 905 (48986)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-04-01 18:22:25
Ja, és azért nem írhatja be a mozaik a műszaki érvényességét, amiért a háziorvosod sem írhaja be a jogsidba az egészségügyi alkalmasságodat: vagyis hogy az ocsmányirodában jól le tudjanak húzni, valamint hogy megalázzanak, és tudatosítsák benned, hogy csak egy kis csicska vagy, akinek meg kell hunyászkodnia a Hivatal előtt, és akkor majd a Hivatal kegyet gyakorol, és engedélyt ad arra, hogy tovább létezzél.
sorszám: 904 (48985)
(előzmény: Matya, 2006-04-01 17:52:12)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-04-01 18:19:14
Szerintem aki Shament tájékoztatta az ocsmányirodában, teljesen tájékozatlan volt a kérdésben. Megjegyzem ez az én ocsmányirodámban is így volt, de mivel én már tudom, mire számíthatok az ilyen helyeken, vittem magammal a törvény vonatkozó passzusát is:

35/2000. (XI. 30.) BM rendelet
76/A. § (1) A tulajdonjog-változást a közlekedési igazgatási hatóság nyilvántartásba veszi, melyről törzskönyvet állít ki, ha kérelem, és a csatolt, illetve bemutatott okiratokban foglaltak megfelelnek az e rendeletben előírtaknak.
(3) A közlekedési igazgatási hatóság a nyilvántartásba vétellel egyidejűleg nem állít ki forgalmi engedélyt, ha a kérelmező nem tudja igazolni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás meglétét, vagy a jármű műszaki alkalmasságát. Ebben az esetben a bemutatott forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatában ezt jelölni kell, és az ügyfelet hiánypótlásra kell felszólítani.


És ez pontosan így is történt az én esetemben is, a BM nyilvántartást átvakarták, a régi forgalmit visszakaptam összefirkált "hatósági bejegyzések" rovattal, és felszólítottak, hogy pótoljam a hiányt. E módon a 15 napon belüli bejelentési kötelezettségemnek eleget tettem.
sorszám: 903 (48984)
(előzmény: Matya, 2006-04-01 17:52:12)

 
 
Matya
válasz erre | email2006-04-01 17:52:12
Na akkor most kinek van igaza???

Shamen aztatat írta, hogy:
"Szóval lejárt műszaki esetén is átírják a gépet és adnak is egy forgalmi engedélyt, amelybe be van jegyezve a régi érvényesség. Ezzel azonban nem közlekedhetsz, hiszen nincs műszaki a gépeden. Aztán ha áttolod műszaki vizsgán, akkor ismét teszel egy tiszteletkört az okmányirodán, ahol bejegyezik az új érvényességet"

Akkor adnak forgalmit..

Nekem csak az nem tiszta, hogy a f..omér nem írhatja be a Mozaik pl az új érvényességet???Minek kell megint visszamenni??

Logikát meg már nagyon régen nem keresek az állami gépezetben...Csak az ilyen kirívó baromságokon akad meg a szemem időnként..:))
sorszám: 902 (48983)
(előzmény: Zapkorte, 2006-04-01 17:39:20)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-04-01 17:39:20
Csak azért, mert amíg nincs érvényes műszaki, semmilyen forgalmit sem állítanak ki a nevedre, max egy törzskönyvet. Éppen tavaly októberben csináltam egy ilyen kört, onnan tudom. Utána az A/4-es vizsgalappal visszamehetsz az ocsmányirodába, és akkor kapsz forgalmit.
Magánvéleményem szerint ennek az egésznek semmi értelme, csak plusz munka az ocsmányirodásoknak, tényleg egyszerűbb lenne kiadni egy forgalmit "csak műszaki vizsgával érvényes" bejegyzéssel, mint régen, a mozaikban belenyomnának egy bélyeget, és csókol anyád, Lujza. De hát a bürokráciában ésszerűséget ne keress. (Talán így akarják igazolni önön létjogosultságukat: felállítanak egy sóhivatalt, aztán "foglalkoztatják az állományt", mint a seregben.)
sorszám: 901 (48981)
(előzmény: Matya, 2006-04-01 11:39:16)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-04-01 12:46:47
A régi, lejárt forgalmi a volt tulaj nevére szól...tudják az ocsmányirodában, hogy te nagyon szeretnél egy szép, új forgalmit, ami a te saját nevedre szól az új érvényességgel.. meg ilyen törzskönyvet is .. szeretnek téged, csak a kedvedben akarnak járni ! :-)
sorszám: 900 (48972)
(előzmény: Matya, 2006-04-01 11:39:16)

 
 
Matya
válasz erre | email2006-04-01 11:39:16
Ez mind szép és jó, meg érthető.Egy dolgot kivéve.Ha műszaki nélkül vezsem a motort, és a régi érvényesség van bejegyezve a forgalmiba, akkor miután elvittem, leműszakizott, miért kell nekem megin ocsmányirodába mennem, mikor a műszaki helyén is be tudják írni a forgalmiba az új érvényesség idejét.....Legalábbis a többi esetben sikerül nekik...:)))
sorszám: 899 (48967)
(előzmény: shamen, 2006-03-31 23:32:49)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-04-01 07:46:30
Shamen, Bp egy érdekes város ilyen szempontból. Autóbuszmegálló ott, ahol záróvonal van: XI. Törökbálinti út Beregszász utca és Eper utca közötti szakasza. Ahol megállási, vagy várakozási tilalom van érvényben: Thököly út Stefánia és Dózsa György út közti szakasza.
De hát itt amúgy is köztuduttan dilettáns és rosszindulatú a közlekedésszervezés. :-(
sorszám: 898 (48953)
(előzmény: shamen, 2006-03-31 23:32:49)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-04-01 00:15:10
Budapesten sok olyan BKV busz, és villamos megálló van, ahol a záróvonal miatt nem lehet kikerülni az ott álló BKV járműveket.Meg kell várni a fel és leszállókat, vagyis azt, hogy a sávban a jármű továbbhaladjon.

Még mindíg nem látom indokát, hogy egy megkötött adásvétel után, miért kell a tulajdonosnak, a volt tulajdonos hozzájárulása, a forgalmi engedély pótlásához.

http://www.soroksar.hu/hivatal/okmany.htm
Forgalmi engedély pótlása, cseréje

Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok:


· az ügyfél által kitöltött nyomtatvány

· forgalmi engedély illetékének megfelelő összegről feladóvevény

· a cserére kerülő forgalmi engedély

· az eljáró ügyfél személyazonosságát igazoló okmány

· amennyiben a forgalmi engedély pótlását megalapozó bűncselekmény történt, az okmány ellopásának bejelentéséről szóló rendőrségi okirat


Az ügyfél, természetesen az adásvételiben szereplő vevő, új tulajdonos, aki tulajdonjogát az adásvételivel bizonyítja, a törzskönyv ill. az új forgalmi kiállításáig.

Az eladónak, mint volt tulajdonosnak, többé semmi köze az elidegenített járműhöz, miért kéne , milyen jogcímen , a járművel kapcsolatos ügyintézéshez az ő aláírása?




sorszám: 897 (48951)
(előzmény: shamen, 2006-03-31 23:32:49)

 
 
shamen
válasz erre | email2006-03-31 23:32:49
Azt hiszem egy kissé belebonyolódtatok egy egyszerű szabály elemzésébe.
Ha jól vettem ki az alapesetből, akkor két forgalmi sávról volt szó. Nem emlékszem utalásra, hogy külön autóbusz öböl lett volna kialakítva. A busz egyszerűen az úttest menetirány sze-rinti jobb szélén állt meg - csak feltételezem, hogy - kijelölt autóbusz-megállóhelyen.

A közúti jelzőtáblákat nem tippelés alapján helyezik ki, hanem egy előzetes terv alapján, amelyet közlekedés mérnökök készítenek. Így szinte kizárt annak a lehetősége, hogy olyan helyre tervezzenek autóbusz-megállóhelyet, ahol akár záróvonal, akár előzési tilalom van érvényben. Nem tudom kinek, mi a tapasztalata, de én úgy vettem észre, hogy olyan útkereszteződésben tiltják az előzést, ahol besoroló, illetve kanyarodósávok vannak kijelölve.
Apropó előzni tilos. A KRESZ tele van kivételekkel és magyarázatokkal. A 35.§ (1) bekezdésben benne van ugyan, hogy a kikerülésre is az előzés szabályait kell alkalmazni. Az „előzni tilos” jelzőtábla magyarázatánál azonban az van, a kikerülést önmagában a jelzőtábla nem tiltja. Ettől függetlenül itt nincs ellentmondás. Szerintem.

Zapkorte, nem értem az okfejtésedet. Ha kikerülni tilos, akkor várakozni is tilos? A fent hivatkozott 35.§ meghatározza a kikerülés feltételeit. Ebben visszahivatkozik a 34.§ (1)-(5) bekezdésben foglaltakra, amelyeket értelemszerűen kell alkalmazni. Az én értelmezésem szerint ezek a szabályok dinamikus járműmozgásra vonatkoznak.

Próbálkozom egy példával. Én megállok az úttest jobb szélén. Ha te jössz mögöttem, akkor a jogszabály csak akkor tiltja az én kikerülésemet, ha pl. zavarnád a szembejövőt, nem tudnál megfelelő oldaltávolságot tartani, vagy a te előzésedet ( kikerülésedet ) más jármű már megkezdte volna.
Persze részigazságok vannak abban, amit írtál. Ahol megállási, vagy várakozási tilalom van érvényben ( akár jogszabályi, akár jelzőtábla ) oda tényleg nem lehet kijelölni autóbusz-megállóhelyet ( és autóbusz-öbölt sem ). De ez már a fent említett tervezés körébe tartozik.

Más.
Tovább búvárkodtam az okmányirodás témában. Kicsit pontosítottuk azt, amit tegnap írtam. Szóval lejárt műszaki esetén is átírják a gépet és adnak is egy forgalmi engedélyt, amelybe be van jegyezve a régi érvényesség. Ezzel azonban nem közlekedhetsz, hiszen nincs műszaki a gépeden. Aztán ha áttolod műszaki vizsgán, akkor ismét teszel egy tiszteletkört az okmányirodán, ahol bejegyezik az új érvényességet. A szépséghiba az, hogy mindkét alkalommal fizetned kell. A pontos illetékeket lásd lentebb.

Aztán ha vesz valaki egy elveszett forgalmis gépet, abban az esetben kérhet ő is egy forgalmi engedély másolatot, ha ehhez a bejegyzett tulajdonos meghatalmazását adja ( két tanúval aláíratva ). Aztán ezzel mehet eredetiség vizsgálatra, biztosítást kötni, stb. Ha nincs műszaki a gépen, akkor a fentebb írtak erre is vonatkoznak.

Hát ennyi.

Üdv! Shamen
sorszám: 896 (48949)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-31 20:38:38)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-31 22:39:06
Gondolom, Shamen a végrehajtás technikai azonosságéra utalt , mikor azt írta, hogy az előzésre a kikerülés szabályai vonatkoznak.
Ha ezt te is így értetted volna, ahogy kell, megspóroltál volna egy felesleges eszmefuttatást.
Szerintem az a probléma azzal, aki védett úton nincs száz százalékban tisztában az elsőbbségi viszonyokkal, hogy mellékútvonalról kihajtva éppoly tanácstalan lehet ezügyben.
De , inkább itt kérdezz, mint bármi baj érjen. Akkor is, ha néha kicsit kellemetlen.
sorszám: 895 (48947)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-31 20:38:38)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-31 22:25:01
Az előzési tilalom nem vonatkozik a kikerülésre.Ahol előzni tilos, ott egyéb tilalom hiányában a kikerülés végrehajtható.
Tehát ez esetben is elsőbbséged lett volna a védett útvonalon.
sorszám: 894 (48945)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-31 18:50:14)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-31 20:38:38
de az előbb azt írta, hogy a kikerülésre is az előzés szabályai vonatkoznak, nem? Akkor ahol előzni tilos, ott kikerülni is tilos. És hát ha kikerülni tilos, akkor várakozni tilosnak is lennie kell, különben az első parkoló autó mögött hatalmas sor torlódna fel, amíg annak gazdája vissza nem érkezik a járművéhez. Vagyis levonhatjuk a végkövetkeztetést, hogy ahol várakozni tilos, ott buszmegállót sem lehet kijelölni, illetve ahol várakozni nem tilos, ott előzni szabad.
sorszám: 893 (48937)
(előzmény: Matifu, 2006-03-31 20:27:09)

 
 
Matifu
válasz erre | email2006-03-31 20:27:09
Ha a busz áll, akkor az kikerülés ergo nem vonatkozik rá az előzni tilos, főleg, hogy ha jól tudom kiépített buszmegálló volt adott helyen.

Lehet, hogy nem hülyeségből használják Németo-ban az elakadásjelzőt a buszok a megállóban.
sorszám: 892 (48936)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-31 18:50:14)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-31 18:50:14
ha előzni tilos tábla lett volna, de a busz nem gurul, akkor? ;-)
sorszám: 891 (48933)
(előzmény: Fullkopy, 2006-03-31 12:35:15)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-31 12:35:15
Persze, hogy tökmindegy az ő esetében, de ha mondjuk előzni tilos tábla lett volna, és gurul a busz, más a kása. Akkor a felelősség találkozás esetén megoszlik..
A körítés oka a nem titkolt csodálkozás...aki ennyi ideje vezet, és megtanulta a kreszt, attól furcsa egy ilyen gyermeteg kérdés.. nem mintha én professzor lennék, de nem csak a hivatásos jogsimhoz kell ezt alapból tudni.
sorszám: 890 (48907)
(előzmény: shamen, 2006-03-30 22:54:01)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-31 10:52:17
Köszi. Valóban fura eset volt, én sem jártam még így, nem is gondoltam rá egy percig sem, hogy ilyesmi történhet. Szerintem a kikanyarodó jármű vezetője sem. Minden esetre asszem ezután jobban figyelek az ilyen szitukra...
felénk a beláthatatlan kanyarba telepített buszmegállónál szoktak frontálisan ütközni. Minden évben van legalább egy ilyen eset. De olyan is volt már, hogy a frontált elkerülendő berepült valaki a szomszéd kertbe, és a tűzoltók horgászták ki a kocsiját (merthogy volt vagy másfél méter szintkülönbség). No de sebaj.
sorszám: 889 (48896)
(előzmény: shamen, 2006-03-30 22:54:01)

 
 
shamen
válasz erre | email2006-03-30 22:54:01
Ha leveszem a körítést Fullkopy hozzászólásából, akkor azt lehet mondani, hogy a lényeget elmondta. Ez esetben tök mindegy, hogy előzésről, vagy kikerülésről beszélünk, hiszen az előzés szabályait kell – értelemszerűen – alkalmazni a kikerüléskor is.
Szóval, ha védett útvonalon haladtál, akkor a láthatóságot befolyásoló körülményektől függetlenül a teljes úttesten elsőbbséget élvezel. Az útkereszteződésben való előzésnél van egy kitétel. De inkább bemásolom.
KRESZ 34.§. (8) Tilos előzni:
e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve
- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,
- ha a járműnek a keresztező útról mindegyik irányból érkező járművel szemben elsőbbsége van.

A te esetedben az utóbbi kitételt kell figyelembe venni. Ha ennek megfeleltél, akkor az én megítélésem szerint a másik jármű lett volna a hunyó.
Hogy konkrétan is megfogalmazzam, neki a mackósajtnál igenis számítania kell a védett útvonalon haladóra, akkor is, ha a láthatóság korlátozott.
Egyébként ilyen esettel én még nem találkoztam. Felénk általában a busz takarásából kilépő gyalogost szokás elütni.

Üdv! Shamen
sorszám: 888 (48868)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-30 19:56:40)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-30 20:13:18
Téged meg mi lelt ? Elvesztetted a KRESZ könyvedet, amiből esténként korrepetálódtál ? :-)
A megállóban álló buszt, te nem előzted, hanem kikerülted.Egész más fogalom.
Ha nem volt záróvonal, vagy egyéb tilalom - én nem tudnék mire gondolni, de hátha - akkor egy szabályos kikerülési manőver során hajtott eléd valaki egy alárendelt útról. Nem volt brummogóra állítva a mackósajt. Szóval ha szabályosan közlekedtél, illetve a kikerülést semmi sem tiltotta, nem lehettél volna hibás. Tudom, ez nem vigasztalt volna. Örüljünk együtt, hogy ezt megúsztad. Nem mintha olyan jóban lennénk, de ez más.
sorszám: 887 (48853)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-30 19:56:40)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-30 19:56:40
Ma nagy élményben volt részem. Egy megállóban álló buszt értem utol 2x1 sávos főútvonalon. Körülnéztem, index, és szép szabályosan elkezdtem előzni. Már a felénél jártam, amikor látom ám, hogy a busz elől kibukkan egy kocsi orra, ami a megálló utáni keresztutcából fordult ki balra nagy ívben, pont arra a sávra, ahol én a buszt előztem. Persze egyikünk sem látott a másikból semmit a busz miatt, úgyhogy a jóég kellett hogy megóvjon. A kérdésem pedig az, hogy ha frontálisan ütközünk, akkor ki lett volna a hunyó? Kell-e nekem előzés előtt arra számítani, hogy valaki a takarásból kikanyarodik a főútra? Kell-e neki a macisajtnál arra számítani, hogy az úton a takarásban valaki éppen előzi a böhömöt? Shamen, te mint helyszínelő, találkoztál-e már efféle balesettel?
sorszám: 886 (48850)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-30 19:14:45
Az okmányiroda munkáját egy rakás BM rendelet szabályozza, ezen irodák sem mindíg foglalnak egységesen állást dolgokban..
Írom én hogy tudom:
A forgalmi engedély, vagy a tulajdonjogot megtestesítő törzskönyv kiállításáig a tulajdonos tulajdonjogát az adásvételi szerződéssel igazolhatja. Ez teljes, bizonyító erejű magánokirat, az előírt alakiságában.
A tulajdonjog átruházása, egyéb kikötés hiányában a szerződés megkötésekor megtörténik.
A vagyonszerzési illeték fizetésének kötelezettsége az adásvétel napján keletkezik, hiszen a vagyontárgy megszerzése ekkor megtörtént.

A forgalomból ideigenesen, vagy véglegesen kivont járművek ismételt forgalombahelyezésének szabályait már bemásoltam a soroksári önkormányzat lapjáról, a lényeg ott van.
Fent már leírtam, ki minősül tulajdonosnak, az eladó már nem.A volt tulaj hozzájárulása már semmihez nem kellhet..
Az érvényes műszakival nem rendelkező jármű után is meg kell fizetni a törvényes határidőn belül a vagyonszerzési illetéket.
A tulajdonos kérésére az új okmányok kiadása bizonyos esetekben elhalasztható, illetve, ha ezek kiállításának pl. hiánypótlás miatt akadálya van, a hatóság hivatalból halassza el.
sorszám: 885 (48844)
(előzmény: shamen, 2006-03-30 16:41:52)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-30 17:48:31
"Olyan járművet, amelynek nincs érvényes műszaki vizsgája nem írják át." - Ez így kicsit megtévesztő, helyesen: a forgalmit nem állítják ki. De a BM nyilvántartásba az adásvételtől 15 napon belül be kell vezetniük a tulajdonosváltozást. Én is vettem műszaki nélküli járművet tavaly októberben, holmi alkatrészellátási nehézségek miatt nem is volt rá semmi esély, hogy két héten belül leműszakiztassam, úgyhogy simán bejelentettem a tulajdonosváltozást, át is vakarták a nevemre, de forgalmit nem állítottak ki. Ezt így kell csinálni, akivel nem ez történik, az kérje az irodavezetőt.
sorszám: 884 (48832)
(előzmény: shamen, 2006-03-30 16:41:52)

 
 
shamen
válasz erre | email2006-03-30 16:41:52
Háj Evribadi!

Utánajártam egy-két dolognak, amelyre nem igazán kaptam választ a jogtárakból.

Szóval elveszett forgalmit csak a nyilvántartott tulajdonos kérhet az okmányirodából. Senki más. Ide kevés az adásvételi szerződés, valamint a meghatalmazás is. Tudomásom szerint az adásvételi szerződés mindössze a tulajdonjog szerzésre jogosít fel. Magyarul, hogy átírasd a gépet. Valamint az ezzel kapcsolatos dolgok, pl. előzetes eredetiség vizsgálat, biztosítás kötés.

A forgalomból kivont járművet adásvételi szerződés bemutatásával is forgalomba lehet helyeztetni. Ezzel kapcsolatban úgy tájékoztattak, hogy az adásvételi aljára a tényleges tulajnak rá kell írnia, hogy ezen jogát átruházza a leendő tulajra.

Olyan járművet, amelynek nincs érvényes műszaki vizsgája nem írják át.

Szóval így tájékoztattak.

Üdv! Shamen
sorszám: 883 (48830)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-30 13:27:39
Az ügyfél kérelmére ideiglenesen kivont jármű ismételt forgalomba helyezése
Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok:
· Az okmányirodában kitöltött nyomtatvány
· A járműhöz kiadott, új vagy régi típusú forgalmi engedély
· Az ideiglenes kivonás megszüntetéséhez szükséges igazgatási szolgáltatási díj befizetését igazoló postai feladóvevény
· A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás fennállását igazoló kötvény vagy fedezetigazolás
· Az ügyfél személyazonosságát igazoló okmány
· Forgalmi engedély és törzskönyv illetékének megfelelő összegről feladóvevény (amennyiben szükséges)
· Amennyiben a jármű műszaki érvényessége időközben lejárt, a közlekedési hatóság által kiállított Műszaki adatlap
· Kötelező felelősségbiztosításról igazolás, kötvény, feladóvevény
Jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni cég esetén mellékelni kell:
· Három hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés, aláírási címpéldány,
Cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízás
Az ügy elintézéséhez fizetendő díjak, illetékek, költségek:
· Az ismételt forgalomba helyezés díja: 1500 Ft
· Forgalmi engedély illetéke: 6000 Ft
· Törzskönyv illetéke: 6000 Ft
Műszaki érvényesség díja: 320 Ft

Forgalmi engedély pótlása, cseréje
Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok:
· az ügyfél által kitöltött nyomtatvány
· forgalmi engedély illetékének megfelelő összegről feladóvevény
· a cserére kerülő forgalmi engedély
· az eljáró ügyfél személyazonosságát igazoló okmány
· amennyiben a forgalmi engedély pótlását megalapozó bűncselekmény történt, az okmány ellopásának bejelentéséről szóló rendőrségi okirat
Jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság esetén mellékelni kell:
· három hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzést, aláírási címpéldányt,
· a cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízást
Meghatalmazott eljárása esetén mellékelni kell:



· a megbízásról szóló magán vagy közokiratot is.



Az ügy elintézéséhez fizetendő díjak, illetékek, költségek:


· forgalmi engedély illetéke 6000 Ft.

· forgalmi engedély cseréjére induló eljárás, amennyiben arra a helység, utca, egyéb helymeghatározó adat nevének vagy számának hivatali megváltozása miatt kerül sor, illetékmentes.



sorszám: 882 (48821)
(előzmény: hygy, 2006-03-30 11:19:28)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-30 13:22:30
Ja, ideiglenesen kivontnál okmányiroda, véglegesen kivontnál BM. az érdeklődés helye.
sorszám: 881 (48820)
(előzmény: Zapkorte, 2006-03-30 08:28:23)

 
 
hygy
válasz erre | email2006-03-30 11:19:28
Ja es asszem ideiglenesen ki van vonva a forgalombol.
sorszám: 880 (48809)

 
 
hygy
válasz erre | email2006-03-30 11:18:32
Mi van, ha vettem egy MZ-t, es nincs meg a forgalmi, viszont van adasvetelim attol akinek a neven most a moci van?
sorszám: 879 (48808)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-30 08:28:23
Elvileg nem baj, ha nincs forgalmi, de gyakorlatilag erősen gyanús körülmény. Igaza van a fullkopynak, én sem vennék forgalmi és rendszám nélküli motort vadidegen embertől csak úgy "bemondásra", legalábbis előtte utánakérdeznék az ocsmányirodában, hogy tényleg az övé-e, nincs-e hatósági eljárás alatt stb., és akkor még mindig kiderülhet később, hogy a jármű per- vagy igény tárgyát képezi (pl. baráti kölcsön zálogául adták azt a forgalmit), szóval azért meggondolandó...
sorszám: 878 (48799)
(előzmény: Matya, 2006-03-29 23:53:38)

 
 
Zapkorte
válasz erre | email2006-03-30 08:23:08
Átírható, viszont a forgalmi könyvet csak akkor fogják kiállítani a nevedre, ha majd átment a műszaki vizsgán.
sorszám: 877 (48798)
(előzmény: Attis, 2006-03-29 23:21:46)

 
 
Matya
válasz erre | email2006-03-29 23:57:14
Ez hülyeség.A tulajdonjog megszerzésének semmi köze a gép műszaki állapotához.
Jut eszembe, holnap hívlak papír ügyben.Ok?
sorszám: 876 (48790)
(előzmény: Attis, 2006-03-29 23:21:46)

 
 
Matya
válasz erre | email2006-03-29 23:53:38
Hát én még évekkel ezelőtt csináltam ilyet.Vettem egy motort, ami röpke másfél év alatt állt össze műszakira.És ki volt vonatva a forgalomból.Biztosítás se volt rajta.
Mikor bementem a rendőrségre, azt mondták, h az adásvételivel már én vagyok a tulaj, vigyem eredetvizsgára, műszakira, utána ha ezek megvannak akkor vissza hozzájuk, ott meg lehetett kötni a biztosítást, és adtak új forgalmit is.A biztosítást meg nem kellett visszamenőleg kicsengetni, mivel nem volt forgalomban.Mondjuk nekem megvolt a régi forgalmija, amiben ott volt a pecsét, h "forgalomból ideiglenesen kivonva".
De sztem nem lett volna más az eljárás, ha nincs forgalni akkor sem, amennyiben a tulaj írt velem adásvételit.Végülis elveszhetett volna akár...Logikusnak is ez tűnne, ha lenne logika a magyar állam gépezetében.

Hogy azóta hogy van ez, azt nem tudom.
sorszám: 875 (48787)
(előzmény: shamen, 2006-03-29 17:00:41)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-29 23:35:16
Köszi a bizalmat, Herr Shamen :-)

A leírtak szerint a tulaj aláírt egy adásvételit, mint eladó, és közvetítőnek adta át a gépet értékesítésre. A közvetítő nyilván megbízólevéllel rendelkezett, amit két tanú is igazol ezen az okiraton.Ennek az iratnak is meg kell lennie, éppúgy, mint az adásvételinek.. Ha esetleg a tulaj halála után kelt el a gép, az eladási ár az örököst illeti.Hiszen a tulaj halála előtt meghatalmazott útján rendelkezett az elidegenítésről..

Ha az adásvételi a tulaj halála előtt kelt, a két szereplő tanú igazolhatja a tulaj szerződési akaratát, ami ennek biankó volta miatt felér egy egyoldalú nyilatkozattal.Jogtiszta ügyletnek látszik.Akkor is, ha ekkor nincs meg a megbízólevél.

A fenti dolgok szépek és jók is lehetnének, de nem egészen így van.A tanúk a szerződő felek aláírásait is hitelesítik.. ha már 2 tanú előre aláírta, ki hitelesíti a vevő utólagos aláírását?..
Mindegy, ne bonyolítsuk.Szokott működni a dolog.. a vevő ráutaló magatartással bizonyít, szalad a nevére venni a járművét:-)

Ha a motort az eredeti tulaj esetleges halálakor nem vették be véletlenül a hagyatékba, akkor nagy gond nincs.
Emlékeim szerint a jármű nyilvántartásban nem szereplő - tehát véglegesen kivont -járművet tulajdonos változás esetén nem kell átiratni, mivel ezt tényt a jármű nyilvántartás lenne hivatott rögzíteni...:-) de erre visszatérek, csak előbb utánanézek..

Azt nem értem, valaki hogy vehet meg egy motort akár érvénytelenített, de legalább kézzelfogható forgalmi nélkül...ami igazolta anno a tulajdonjogot..
Leadták a rendszámot, feltételezem, forgalomból való végleges kivonás okán.
A forgalmi nincs meg, a rendszám ismert. Ez alapján a jármű adatai kikereshetőek a BM arhívumából.Kiderül, ki volt az igazi tulaj.. Ezzel kéne kezdeni az egészet.


Az ismételt forgalomba helyezés követelményei a következők :

Véglegesen kivont jármű ismételt forgalomba helyezése, amennyiben a kivonás nem bontási igazolással történt


Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok:


· Az okmányirodában kitöltött nyomtatvány

· A járműhöz kiadott érvénytelenített új típusú forgalmi engedély és törzskönyv, vagy a csonkolással érvénytelenített régi típusú forgalmi engedély

· A forgalmi engedély és a törzskönyv illetékének megfelelő összegről feladóvevény

· Az érvényesítő címke díjának befizetéséről szóló postai feladóvevény

· A rendszámtábla árának befizetését igazoló postai feladóvevény

· A közlekedési hatóság által kiállított Műszaki adatlap

· Az előzetes eredetellenőrzés során kiállított jármű kísérőlap tulajdonosváltás esetén

· A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás fennállását igazoló kötvény vagy fedezetigazolás

· Az ügyfél személyazonosságát igazoló okirat.



Jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni cég esetén mellékelni kell:



· Három hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés, aláírási címpéldány,

· Cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízás,

· Illetékmentesség esetén az arról szóló az Illetékhivatal által kiadott igazolás is





Az ügy elintézéséhez fizetendő díjak, illetékek, költségek:


· A forgalmi engedély illetéke: 6000 Ft

· A törzskönyv illetéke: 6000 Ft

· Az érvényesítő címke díja: 320 Ft /postai feladóvevényen/

· A rendszámtábla ára: 5500 Ft / sorozat/ postai feladóvevényen/


http://www.soroksar.hu/hivatal/okmany.htm


üdvi.: Fullkopy
sorszám: 874 (48785)
(előzmény: shamen, 2006-03-29 17:00:41)

 
 
Attis
válasz erre | email2006-03-29 23:21:46
Én annyit kérdeznék, hogy egy ilyen kosárban lévő gép átiratható-e?

Ha jól tudom, csak műszakis gép iratható át.

??
sorszám: 873 (48780)
(előzmény: shamen, 2006-03-29 17:00:41)

 
 
shamen
válasz erre | email2006-03-29 22:33:09
Hát ez az. Megvan a megoldás. Ha Ladikuszt is tv kamerák kereszttüzében üldözik, akkor ő is olcsóbban megúszhatja.
Először csak egy rövid hír, majd következő este egy könnyes riport az egyik kereskedelmi tévén. Bele lehet keverni a sanyarú gyermekkort. A szülők nem váltak el, így mindkettő a gyereket ütötte. Aztán tízévesen elütötte az autó a kedvenc macskáját, amely mély traumát okozott neki. Mivel ezt nem tudta feldolgozni ( Akkor még nem praktizált Dr. Csernus. ), ezért indult el M-es jogsival 125-ös géppel.
A műsorért kapott pénzből kifizeti a büntit és még tud is eltenni belőle.

Nos?

Üdv! Shamen
sorszám: 872 (48773)
(előzmény: levendel, 2006-03-29 22:23:18)

 
 
levendel
válasz erre | email2006-03-29 22:23:18
Hát igen, szégyen ez az aránytalan jogi megítélés: ha segédmotoros jogsival elkapnak, akkor apád is belezöldül a büntetésbe és eltiltanak az élettől is egy rövid időre, de ha mondjuk az államhatáron, sorompót törve átkocsikázol, (legalábbis hozzánk) mint ahogy azt nemrégiben egy yugobelga gyártmányú háborús bűnös tette, akkor max. egy kis bírság a vége. Jól emlékszem a 3000 forintra? Vicces. Pláne annak a tükrében, hogy a fél rendőrséget meg "kellett" mozgatni a pénzünkön a f@szparaszt előkerítésére.
sorszám: 871 (48772)
(elözmény: shamen, 2006-03-28 22:53:06)

 
 
Ladikusz
válasz erre | email2006-03-29 19:39:49
Hát, azért köszi :(
sorszám: 870 (48746)
(előzmény: Fullkopy, 2006-03-29 16:43:45)

 
 
shamen
válasz erre | email2006-03-29 17:00:41
Herr Fullkopy!

Megkeresett egyik fórumozó az alábbi „ügyben”. Egyedül most nem bírok vele, ezért jó lenne, ha be tudnál segíteni. Vagy bárki más.

”Ha van egy gépem, amit bizony 1-2 évig még bütykölni kell, mit csináljak, hogy írassam át, mert lehet, hogy a tulaj közben esetleg jobb létre szenderül. Persze Ő adott egy dátum nélküli adásvételit. Forgalmi elveszett, forgalomból kivonva, frsz leadva, a számot tudom. A gép közvetítőn keresztül került hozzám, tulajt személyesen nem ismerem, de valszeg minden oké.
mit tanácsolsz?”

A legjobb az lenne – ha mindenképpen meg akarod tartani a gépet -, hogy még most a nevedre íratod, ha lehet. Jönnek a kérdések. Az oké, hogy dátum nélküli az adásvételi szerződés, de ki szerepel rajta eladóként, valamint vevőként. Eladni csak a bejegyzett tulajdonos jogosult. ( üzembentartó nem )
Ha netán olyan az adásvételid, hogy a tulajdonos van rajta eladóként, a vevő pedig bianco, akkor oda beírhatod magad.
Ha ki van vonva forgalomból - ha jól tudom -, akkor csak a tulajdonosa helyeztetheti újra forgalomba.(?) Ha ez így van, akkor mindenképpen meg kellene őt keresni. Nekem azt mondták egyszer az okmányirodában, hogy ehhez nem fogadják el a meghatalmazást. ( Hozzáteszem, ezzel egy ügyvéd ismerős nem értett egyet. ) Mondjuk mindegy, mert a meghatalmazáshoz is meg kell keresni, ha nem akarsz okiratot hamisítani.

Az elveszett forgalmi esete az megint érdekes. Szerintem ahelyett is a tulaj kérhet másikat.
A helyzet azért bonyolult, mert a forgalomba helyezéshez viszont mindenképpen kell a forgalmi engedély.
Szóval van egy-két megválaszolatlan kérdés. Legközelebb pénteken tudok utánajárni az okmányirodában. Ha addig nem okoskodunk össze valamit.

Üdv! Shamen

Ui: Remélem nem írtam nagy baromságokat, mert teljesen nem vagyok járatos ezen a területen.
sorszám: 869 (48737)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-29 16:43:45
Nem hiszem, hogy szánsz rá annyit, amennyibe a terveztetés és az engedélyeztetés , típusbizonyítvány , egyedi forgalombahelyezés kerül.Ez nem amerika :-( Az összeépítésnek is feltételei vannak. Felejtős a dolog.
Olvasd el a KöHÉM ötöst...

http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=99000005.KOH&cel=P(2)B(4)p(a)
sorszám: 868 (48735)
(előzmény: Ladikusz, 2006-03-29 15:19:29)

 
 
Matifu
válasz erre | email2006-03-29 15:25:06
Ajajj!
sorszám: 867 (48731)
(előzmény: Ladikusz, 2006-03-29 15:19:29)

 
 
Ladikusz
válasz erre | email2006-03-29 15:19:29
Köszi a válaszokat.. Hát akkor még mindíg jobb a jogkövető magatartás :) Már úgy is belekezdtem a motorépítésbe, és 125-ös lesz. Nem tudom, hogy melyik topic-ba tartozik, de itt már annyi paragrafust láttam, felteszem itt a kérdést: milyen iratok, mennyi pénz kell ahoz hogy egy teljesen egyedileg épített motorkerékpárt összerakjak? Milyen követelményeknek kell megfelelnie, esetleg valamilyen szakbizottsággal kell felülvizsgáltatni?
sorszám: 866 (48730)

 
 
Fullkopy
válasz erre | email2006-03-29 13:46:53
Jól emlékszel, kivonni ideiglenesen a tulajdonos kérésére lehet, vagy a hatóság vonja ki. Végleges kivonást a tulaj kezdeményezhet.
Hatósági ideiglenes kivonásnál régebben úgy történt, ha a rendőr a helyszínen elvette a forgalmit, a tulaj az okmányirodán csak a forgalmi személyi részét kapta vissza. Itt történt már valami változás.... vettem ilyen motort, a lakóhelyem szerinti okmányiroda érdeklődésemre -átírás mikéntje- azt az infót adta, kérjem ki a régi tulaj lakóhelye szerinti okmányirodából a forgalmi többi részét, mert azt már régen vissza kellett volna adniuk.. illetve, felajánlották, hogy hivatalból átkérik.. mellőztem a dolgot, túl borsos lett volna a bontásra vett gépet átíratni... azóta a blokkja az oldalasban teljesít szolgálatot, teljesen felújítva, legálisan , átvezetett motorszámmal..
A rendszámot hatósági kivonáskor be kell vinni , az okm. irodába, leszedik az érvényesítő matricát, mindegy, lejárt-e már. További szankció, a tulaj csak akkor viheti műszakira, ha igazolja a bírság megfizetését. Az ismételt forgalomba helyezés díja is magasabb . A kivonási határozatot a vizsgára vinni kell.
Ha a hatósági kivonás után gazdát cserél a gép, az új tulajra nem vonatkozik a magasabb összegű ismételt üzembehelyezési díj.
Úgy emlékszem, nem is írják át, amíg a bünti nincs kifizetve, de ennek utána kéne nézni..

A kivonás a jármű műszaki alkalmasságának igazolásáig tart.
ismételt forgalomba helyezés díja 8250 Ft. lett volna.

2002-ben a bünti harmincezer Ft. volt.Megvan a három tízezres csekk is.. a páciens biztos részletfizetést kért és kapott..

( az adatok a 2002-ben kelt határozatból valók, az összeg azóta változott )
Tulaj kérésére kivont üzembehelyezése 1500 illetve a hatósági kivont 7000 Ft.lett
sorszám: 865 (48723)
(elözmény: shamen, 2006-03-29 08:48:15)

 
 
Matifu
válasz erre | email2006-03-29 11:48:54
A trafival kapcsolatban.
Az a baj, hogy minden áron meg kell találni a felelőst, nem lenne egyszerűbb, ha a tulaj fizetne, ha nincs meg a sofőr. Mondjuk ilyenkor nem lenne szabálysértési eljárás, csak pénzbírság. Gyorsan megunnák a cégek a fizetést, úgyis ráterhelnék a sofőrre, aztán az is meggondolná, hajtson-e gyorsan.
Mindenre lehetne megoldást találni, csak a józan parszti észt kellene használniuk az agyoniskolázott NAGYFEJŰEKNEK.
Csak egy darabig lenne sok munka, aztán csak egy-két balek fizetne, de sokat lehetne nyerni a dologgal, baleset miatt szinte soha nem dugulna be.
Egyébként érdekes Bécs: telepített trafik vannak, de, ha lefényképeznek, nem biztos, hogy a határig nem kapnak el.
sorszám: 864 (48717)
(elözmény: shamen, 2006-03-29 08:48:15)

 
  Összesen: 36 oldal

Az itt olvasható hozzászólásokért nem vállalunk felelősséget.
Ha úgy gondolod, hogy egy hozzászólás méltatlan, kérjük olvasd el moderálási alapelveinket.
:: Fórumok ::
MZ (49031)
Motoros túra (17976)
Jawa (27120)
Motorszervíz (2867)
Simson (3406)
Izs (611)
police (1763)
Pannónia (6541)
Dnepr (125)
Ural (61)
Átépítés (910)
Csepel (1960)
Junak (318)

:: Keresés ::




www.motoros.hu